Rajoni

COVID-19/ Rriten rastet e reja në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:54 - 24/08/21 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut ka raportuar ditën e sotme një bilanc të përkeqësuar nga pandemia e Covid-19 në 24 orët e fundit.

Autoritetet bëjnë me dije së në ditën që lamë pas 1210 persona të tjerë rezultuan të infektuar, ndërsa 32 humbën jetën. Numri i rasteve aktive shkon në 11.769 dhe vatra më e nxehtë mbetet Shkupi me 4150 raste aktive.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin fqinj shkon në 170.412, numri i kurse i viktimave në 5.632./Opinion.al

Pas