Kryesore

Mavraj e vlerëson me zero, ish-trajneri tregon pse e largoi nga Hamburgu


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:02 - 16/09/18 |
b.f

Vazhdojnë debatet në distancë midis Mërgim Mavraj dhe ish-trajnerit të tij të Hamburgu.

Mavraj u largua nga Hamburgu pas zënkave që pati me ish-trajnerin e tij, Kristian Tic.

Lojtari Kuqezi u prezantua këto ditë te ekipi Aris i Selanikut në Greqi.

Mavraj e ka cilësuar trajnerin Tic me komentin: “Si njeri vlen zero, është katastrofë”

Por në Gjermani nuk e kanë mbyllur me kaq këtë punë.

Gazetarët kanë pyetur trajnerin Tic në lidhje me komentet negative të Mavraj.

“Nuk më ka lënduar. E kuptoj që bëhet fjalë për një djalë të ri, i cili ndjen se i është cenuar nderi, sepse i shpjeguam në detaje që nuk kishim nevojë për shërbimet e tij sportive, për shkak të stilit të lojës që duam të zbatojmë”. – tha ish-trajneri i lojtarit Kuqezi.

 

 

Pas