Aktualitet

Matura, dalin rezultatet e provimit për Gjuhën Shqipe dhe Letërsinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:48 - 22/06/21 |
Opi Nion

Kanë dalë notat e provimit të dytë të Maturës Shtetërore, për Gjuhën Shqipe dhe Letërsinë 2021.

Ky ishte provimi i dytë, pas Gjuhës së Huaj, rezultatet e të cilit dolën pak ditë më parë.

Maturantët presin rezultatet e provimit të Matematikës, ku pati kontestime, ndërsa Ministria e Arsimit vendosi që të ulte pragun për notën. Provimi i fundit ishte ai me zgjedhje që u zhvillua në 15 Qershor.

Kliko këtu për të parë notën

Pas