Kryesore

Mashtroi një grua dhe i mori 270 mijë euro, arrestohet 51-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:27 - 14/01/21 |
Doriana Çepunaj

Një 51-vjeçar është vënë në pranga në qytetin e Tiranës, pasi ka mashtruar shtetasen me inicialet S.B., duke i marrë një shumë prej 270 mijë eurosh.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar bënë ndalimin e shtetasit A. A., 51 vjeç, pasi në vitin 2017, me anë të mashtrimit, i ka përvetësuar shumën 270.000 euro, për të cilat nuk i ka lëshuar as faturë tatimore, shtetases S. B”, njofton policia.

Autoritetet bëjnë me dije se 51-vjeçari S.B., është arrestuar nga specialistët e Qarkullimit Rrugor pasi në rrugën “Shefqet Kuka”, u kap duke drejtuar mjetin pa lejen përkatëse.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme./Opinion.al

Pas