Emisionet

Opinion/ Rrëfimi i rrallë i Neritan Cekës!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:01 - 14/01/21 |
Doriana Çepunaj

Neritan Ceka ka qenë i ftuar mbrëmjen e së mërkurës (13.12.2020)  në emisionin “Opinion” në rubrikën “Rrëfimi i rrallë i…”

Ceka që prej vitit 1990 dhe deri rreth vitit 2015, për një periudhë pothuajse 25 vjeçare ka patur një rol të rëndësishëm, si nënkryetar i PD, si deputet i parë që mbajti fjalimin e parë në parlamentin pluralist që para monarkisë, si dhe një prej figurave deçizive në ngjarjet e vitit 1991, në rrëzimin e monumentit të Enver Hoxhës, apo edhe ngjarjeve të vitit 1997.

Ministër i Brendshëm, deputet, kryetar i Grupit Parlamentar të opozitës së parë shqiptare dhe njëkohësisht kryetar i Partisë Aleanca Demokratike për një periudhë të gjatë kohe, Neritan Ceka ka sjellë rrëfimin e tij në “Opinion”, që së bashku me ato të Sali Berishës, Edi Ramës, Ilir Metës përbëjnë një lloj ansambli të gjithë atyre që kanë qenë protagonistë në këto 30 vite./Opinion.al

Pas