Aktualitet

Marrëdhënia me qeverinë e Kosovës, Rama: Kemi një divergjencë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:17 - 25/09/21 |
Opi Nion

Kryeministri Rama ka dhënë një intervistë për Zërin e Amerikës, pas fjalës së tij në Asamblenë e OKB, ku ndër të tjera u shpreh se Asambleja nuk ishte e plotë pa Kosovën.

I pyetur nga gazetari Arben Xhixho , lidhur me raportet e qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës, Rama tha:

“Nuk mendoj se marrëdhëniet me Kosovën janë në një pikë të ulët. Mendoj se jemi në një marrëdhënie normale. Ka një potencial të jashtëzakonshëm për marrëdhëniet mes qeverisë shqiptare dhe asaj të Kosovës. Patjetër që kemi një divergjencë lidhur me nismën e Ballkanit të Hapur, por në këndvështrimin tim nuk është arsye për të patur probleme në marrëdhënie”, u shpreh Rama./Opinion.al

 

Pas