Rajoni

Maqedoni e Veriut/ 32 viktima nga COVID-19 ne 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:35 - 07/09/21 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut vijon të raportojë shifra të larta të viktimave dhe rasteve më COVID-19.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 32 qytetarë, teka janë konfirmuar me koronavirus 682 qytetarë nga 6 425 testime të kryera.

Gjatë orëve të fundit janë shëruar gjithashtu 1031 pacientë duke e çuar në 160 369 numrin e të shëruarve, 6 129 numrin e viktimave dhe vijojnë që të jenë aktivë me Covid 14 394 qytetarë./Opinion.al

Pas