Rajoni

COVID-19 në Greqi, 38 qytetarë humbin jetën gjatë 24 orëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:40 - 07/09/21 |
Opi Nion

38 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 në Greqi gjatë 24 orëve të fundit. Sipas autoriteteve shëndetësore, gjatë këtij harku kohor janë shënuar 2 807 raste të reja me koronavirus.

Në spital janë shtruar 388 persona, nga të cilët 349 janë të pavaksinuar ose kanë marrë dozën e parë dhe 39 janë plotësisht të vaksinuar.

Që nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Greqi numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 604,523 nga të cilët kanë humbur jetën 13 971 qytetarë./ Opinion.al

Pas