Kronikë

Aksident në rrugën Lushnje-Berat, plagosen 5 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:42 - 07/09/21 |
Opi Nion

Pesë persona kanë mbetur të plagosur gjatë një aksidenti të ndodhur në aksin rrugor Lushnje-Berat.

Mësohet se ngjarja u regjistrua në rreth orës 18:30, ku dy mjete janë përplasur me njëra tjetrën në fshatin Çukas.

Nga  përplasja ka qenë e fortë dy mjetet kanë përfunduar në një kanal. Bëhet me dije se të plagisur kanë mbetur të plagosur disa persona, dy drejtuesit e automjeteve, dy pasagjerët në automjetin tip “Ford” dhe një pasagjere në makinën “Land Rover”.

Ata janë dërguar në spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksident./ Opinion.al

Pas