Sport

Manchester United dhe Ronaldo kanë ndërprerë kontratën, portugezi largohet përfundimishtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:50 - 22/11/22 |
Opi Nion

Cristiano Ronaldo tashmë nuk është më pjesë e Manchester United. Zyrtarisht klubi sportiv ka ndërprerë kontratën me portugezin.

Klubi ka njoftuar se Ronaldo do largohet nga skuadra menjëherë pas prishjes së marrëveshjes me pëlqim të dyanshëm.

Më herët, futbollisti 37-vjeçar ka dhënë një intervistë në të cilën ka kritikuar drejtimin e Manchester United dhe trajnerin Eric ten Hag.

Ronaldo shënoi 145 gola në 346 ndeshje në dy periudha për Manchester United.

Pas