Sport

Ronaldo mesazh për tifozët e Man United pas largimit: Erdhi koha për një sfidë të reBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:31 - 22/11/22 |
Opi Nion

Pas largimit nga Manchester United ka reaguar Cristiano Ronaldo. Sulmuesi i kombëtares portugeze dhe klubit kanë ndërprerë sot kontratën me marrëveshje të ndërsjellë të palëve.

“Pas negociatave me Man United, ne ramë dakord që ta ndërpresim kontratën para kohe. Unë e dua Manchester United dhe i dua tifozët, kjo nuk do të ndryshojë kurrë. Në të njëjtën kohë, ndjej se ka ardhur koha që unë të kërkoj një sfidë të re. I uroj skuadrës suksese në pjesën e dytë të sezonit dhe në të ardhmen”, citon Ronaldo për gazetarin  e The Telegraph, Matt Loëe.

Më herët, Cristiano dha një intervistë në të cilën kritikoi drejtimin e Manchester United dhe trajnerin Eric ten Hag.

Ronaldo ka shënuar 3 gola dhe ka dhënë 2 asistime në 16 ndeshje për United këtë sezon.

Pas