Kronikë

Makina përplas fëmijën 6-vjeçar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:55 - 22/12/21 |
Opi Nion

Një aksident rrugor është regjistruar në Lushnje. Policia bën me dije se një fëmijë 6-vjeçar është përplasur nga një makinë dhe si pasojë i mituri, i cili mbeti i plagosur u transportua për në spital. Ngjarja sipas policisë ndodhi në fshatin Çermë Sektor.

Nga specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Fier u procedua penalisht M. L., 62 vjeç, banues në Çermë Shkumbin, pasi duke drejtuar automjetin tip “Volksëagen” në fshatin Çermë Sektor ka aksidentuar një fëmijë të mitur 6 vjeç, i cili ndodhet në spitalin e Lushnjës jashtë rrezikut për jetën”, tha policia në një njoftim të shkurtër për mediat./Opinion.al

Pas