InstaBIZ

PS bllokoi komisionin, Basha: Demaskon kokat që duan t’i fshihen drejtësisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:41 - 22/12/21 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pasi ditën e sotme Komisioni Hetimor i Inceneratorëve u bojkotua nga socialistët.

Basha shkruan se ky bllokim është i jashtëligjshëm e antikushtetues dhe se demaskon kokat e vërteta që kërkojnë t’i fshihen drejtësisë.

Ne reagimin e tij, kreu i PD shkruan se lufta kundër korrupsionit është jetikë për Shqipërinë.

Bllokimi i Komisionit Hetimor për mafien e inceneratorëve nga Partia Socialiste, është jo vetëm i jashtëligjshëm dhe antikushtetues, por demaskon kokat e vërteta që kërkojnë t’i fshihen drejtësisë, për dëmin prej 430 milionë euro që u kanë shkaktuar familjeve shqiptare. Lufta kundër korrupsionit është jetike për Shqipërinë dhe përpjekjet e qeverisë më të korruptuar në rajon, për të penguar transparencën dhe hetimin parlamentar, nuk do ta ndalin misionin tim dhe të Partisë Demokratike në përballjen me armikun e mirëqenies së shqiptarëve”-shkruan Basha./Opinion.al

Pas