Sport

Luis Suarez drejt transferimit tek Liverpool?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:02 - 10/04/21 |
Opi Nion

Luis Suarez po mendon largimin nga skuadra e Atletico Madrid. Duket se Liverpooli po tenton që të rikthejë sulmuesin uruguaian sërish në Premier League.

Performaca e tij e lartë tek Atletico ka bërë që Liverpooli të tentojë ta bindë atë që të rikthehet sërish në Anfield.

Mediat raportojne se Suarez nuk i ka raportet aspak të mira me trajnerin Diego Simeone dhe mund të largohet. Kjo situatë e krijuar, mund të jetë një nga arsyet kryesore që Liverpooli të transferojë sulumesin.

Suarez besohet se është duke e kërkuar largimin nga Atletico këtë verë, vetëm një sezon pasi kaloi nga Barcelona për pesë milionë euro.

Pas