Kryesore

Lojërat Mesdhetare, Erkand Qerimaj fiton medaljen e argjend në shkëputjeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:37 - 02/07/22 |
Opi Nion

Një tjetër medalje është fituar nga Shqipëria në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”. Këtë hera ka qenë Erkand Qerimaj që ka marrë medaljen e argjendit në stilin e shkëputjes në peshat 73 kg.

Pasi dështoi në dy provat e para me 148 kg, Qerimaj realizoi me sukses provën e tretë me 149 kg.

Por çuditërisht dy nga tre gjyqtarët e konsideruan fillimisht provën të pa rregullt. Kjo gjë solli protesta të forta nga Qerimaj, trajneri Sokol Bishanaku dhe presidenti i FSHP-së Elez Gjoza. Më  pas në rishikim, gjyqtaria vendosi ta quante si provë të rregullt.

Kjo ishte medalja e katërt për Shqipërinë në “Oran 2022”.

Pas