Kryesore

Berisha me përfaqësuesit e diasporës:Jeni më të përjashtuarit,vota juaj s’lejohetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:39 - 02/07/22 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha po zhvillon një bashkëbisedim online me shqiptarët e diasporës.

Berisha bëri të ditur se në këtë takim marrin pjesë virtualisht 35 personalitete të fushave të ndryshme.

Gjatë fjalës së tij, Berisha shtoi se diaspora është e përjashtuara më të madhe    të vendit pasi ata nuk arrijnë ta ushtrojnë të drejtën e tyre të votës në Shqipëri.

Në rrafshin politik, emigracioni dhe diaspora janë të përjashtuarit e mëdhenj nga Shqipëria. Shqipëria nuk mbyll kufijtë si dikur ndaj emigracionit e diasporës, por ajo nuk ka lejuar votën tuaj, nuk ka vendosur atë bashkëpunim të domosdoshëm për zhvillimin e saj dhe përparimin e shqiptarëve”,-tha Berisha.

Pas