Kryesore

Berisha: PS riktheu monizimin në Shqipëri, kontrollon 99,9% të pushteteveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:50 - 02/07/22 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha po zhvilloi një bashkëbisedim online me shqiptarët në diasporë.

Berisha u shpreh se PS ka rikthyer në Shqipëri monizmin e plotë pasi pas vendosjes së presidentit ajo kontrollon 99,9% të pushtetit.

Dua të sjell para jush disa nga zhvillimet dramatike, të cilat e bëjnë kritike situatën në Shqipëri. E para, pas zgjedhjes së Presidentit, PS ka rikthyer në Shqipëri monizmin e plotë. Para zgjedhjes së presidentit, nga viti 2013, në të cilën një mazhorancë kishte gjithsej 48% të pushtetit në Shqipëri, në vitin 2020 mazhoranca arrin të ketë 91% të pushtetit në Shqipëri. Të ketë më shumë seç kishte PPSH në vitin 1991. Dhe pas zgjedhjes së Presidentit të Republikës, kjo përqindje shkon në 99,9%”,-tha Berisha.

Pas