Aktualitet

Lëkundje tërmeti ndjehen në vend


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:54 - 26/12/20 |
Opi Nion

Lëkundje tërmeti janë ndjerë këtë mbrëmje në Shqipëri. Sipas të dhënave të para të Qendrës Sizmiologjike Europiane dhe për Mesdheun, raportohet se tërmeti me magnitudë 3.4 ka patur një thellësi 8 km dhe epiqendër në largësinë 13 km nga qyteti i Durrësit.

Pas tërmetit të fuqishëm të 26 Nëntorit 2019, zona e Durrësit ka vijuar në paslëkundje të vogla përgjatë gjithë vitit./Opinion.al

Pas