Kronikë

Lë timonin e mjetit dhe hipën mbi makinë, e pëson 34-vjeçari nga Tepelena


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:44 - 19/07/21 |
Opi Nion

Një 34-vjeçar nga Tepelena ka rënë në prangat e policisë, pas publikimit të një videoje në rrjetet sociale.

34-vjeçari me iniciale A.K. dy ditë më parë ishte filmuar teksa kryente manovra të rrezikshme në rrugë, duke rrezikuar jetën e tij dhe të qytetarëve të tjerë.

Në pamje ai shfaqet teksa lë timonin e mjetit dhe hipën mbi makinë, ndërkohë që pamjet janë publikuar në Tik Tok dhe mediat e tjera sociale. Ngjarja ka ndodhur në rrugën e brendshme të fshatit Dragot, Tepelenë, ku 34-vjeçari kryente manovra të rrezikshme në rrugë duke drejtuar mjetin tip “Volkswagen”.

“Për këtë shtetas është vendosur masa administrative 60.000 lekë të rinj, me sanksion plotësues ndalim administrativ i mjetit dhe tërheqje e lejes së qarkullimit për manovra të rrezikshme në rrugë, mosndryshim të pronësisë së mjetit brenda afatit dhe mosshlyerje të masave administrative brenda afatit ligjor”, njofton policia./Opinion.al

 

Pas