Aktualitet

Mbyllën lokalet, Dritan Leli takim me pronarët e bizneseve në Lungomare


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:39 - 19/07/21 |
Opi Nion

Kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli, këtë të hënë ka shkuar në Lungomare për të zhvilluar një takim me pronarët e bizneseve atje.

Ky takim i kryebashkiakut të Vlorës, Dritan Leli vjen pasi disa lokale në Lungomare kanë mbyllur bizneset e tyre në shenjë proteste.

Ndërkohë që, sipas abc news, takimi po zhvillohet në ambientet e një prej bizneseve që ka ndërprerë punën në shenjë proteste për orën policore dhe fashës orare për lejimin e muzikës.

Kujtojmë se mbrëmjen e djeshme, një pjesë e madhe e lokaleve në Vlorë kanë protestuar duke vendosur himnin kombëtar.  Pas kësaj situate kanë nisur edhe ndalimet, si dhe konfrontimet me policinë, e cila po ashtu ka gjobitur një prej lokaleve dhe ka proceduar penalisht tre administratorë./Opinion.al

Pas