Politikë

Largimi i Berishës, reagon dhëndri i tij: Po e shtyjnë të bëhet legjendë  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:34 - 09/09/21 |
el ida

Pas vendimit të Lulzim Bashës për të larguar nga grupi parlamentar i PD themeluesin e saj Sali Berisha, brenda partisë janë ngritur zërat pro dhe kundër këtij vendimi.

Njëkohësisht ka reaguar edhe Jamarbër Malltezi, dhëndri i Berishës i cili përmes një postimi në Facebook, shprehet se tashmë Berishën po e shtyjnë të bëhet legjendë.

“Berisha ka qene hero i democracise, tash po e shtyjne te behet legjende. Se pa asnje pushtet mbi bote po sfidon kryediplomatin e botes ne gjyq dhe po deklarohet burrerisht kundra Soros qe ka fut ne xhep gjithe politikanj, media, ojq e dreqtesi. Forcen me te madhe ka qe eshte vetvetja, burri me i ndershem ne kete vend dhe per pasoje i pashantazhueshem”, shkruan malltezi ndërsa e shoqëron postimin me një foto të Berishës dhe ish-presidentit Bush./Opinion.al

Pas