Kryesore

Vranësira dhe reshje, si do të jetë moti sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:32 - 10/09/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme moti në vendin tonë do të dominohet nga vranësira që priten të sjellin rrebeshe shiu, me përjashtim të Ultësirës Perëndimore ku nuk pritet të ketë reshje.

Orët e pasdites sjellin intervale të shkurtra kthjellimesh, por sërish mbeten prezent reshjet e izoluara të shiut. Përmirësimi i dukshëm i motit do të jetë vetëm në orët e vona të mbrëmjes.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje të lehtë në mëngjes dhe mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 29°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare në det duke arritur shpejtësinë maksimale 35 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në Adriatik dhe Jon dallgëzim mbi 2 ballë.

Pas