Kronikë

Laboratori i heroinës në Has, shpallet në kërkim një biznesmen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:55 - 22/10/18 |
b.f

Shpallet ne kerkim nderkombetar një biznesmen që dyshohet se ka lidhje me laboratorin e heroinës në Has. News 24 raporton se personi i shpallur në kërkim është A.Hoxha nga Kruja, i cili është pronar i një hoteli në Rinas. Ai dyshohet se drejtonte aktivitetin e grupit kriminal të heroinës në Has.

Fill pas zbulimit te laboratorit te droges në fshatin Bernog të Hasit, u arrestuan 3 anëtarë të familjes Shuti dhe 3 persona te tjere. U sekuestruan 160 kallëpe e heroinës të mbështjellë me natriban gati për transport.

Të arrestuarit

1-Vehbi Barushi

2-Xhevit Shuti

3-Anila Shuti

4-Mustafe Shuti

5-Flamur Çela

6-Një biznesmen turk

Pas