Kronikë

Kush është i riu që i shpëtoi atentatit në Lezhë, sapo ishte kthyer nga Belgjika


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:35 - 14/05/22 |
Opi Nion

Detaje të reja janë zbuluar nga atentati i ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Lezhës.

Blerim Preçi, 28 vjeç, nga Miloti dhe Klisman Preçit po udhëtonin makinë kur ndaj tyre u qëllua me breshëri kallashnikovi.

Shënjestër i këtij atentati dyshohet se ishte Blerim Preçi, i cili kishte pak ditë që ishte kthyer nga Belgjika.

Policia bëri me dije më herët se si pasojë e të shtënave nuk ka patur të lënduar.  Dy të rinjtë janë shoqëruar në polici ku po japin dëshminë e tyre për ngjarjen.

Motivet apo autorët e kësaj ngjarjeje nuk dihen ende. Ndërkohë janë ngritur pika kontrolli si dhe po bëhet krehja e zonës me qëllim kapjen e autorëve.

                                                                                                                                     Blerim Preçi

Pas