Kronikë

Atentati/Autorët i dolën paralel e hapën zjarr,i riu u hodh nga makina në lëvizje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:53 - 14/05/22 |
Opi Nion

Vijojnë të zbardhen detaje nga atentati ndaj Blerim Preçit të ndodhur mbrëmjen e së shtunës në Lëzhë. Sipas news 24 autorët lëviznin me një makinë “Audi”.  Raportohet se automjeti i tyre i është afruar makinë se të riut nga Miloti duke dalë paralel dhe më pas kanë hapur zjarr ndaj tij.

Sapo ka dëgjuar të shtënat Blerim Preçi është hedhur nga makina në lëvizje e sipër. Makina ka vijuar të ecë dhe ka dalë jashtë rruge pas disa metrash.

Ngjarja ndodhi rreth orës 20:05, në Ishull Lezhë. Blerim Preçi ndodhej në automjet me kushëririn e tij kur u qëllua me armë zjarri në drejtim të mjetit të tyre.

Pas