Bota

Kur do të rikthehet kampionati i futbollit në Spanjë?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:07 - 23/05/20 |
el ida

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez,  ka lajmëruar se qeveria ka dhënë lejen që futbolli të rinisë të luhet duke filluar nga 8 qershori.

“Spanja ka bërë detyrat dhe tani hapen horizonte të reja për të gjithë ne. Ka ardhur momenti që të rikthejmë shumë nga aktivitetet e përditshme.

Duke nisur nga 8 qershori, do të rikthehet kampionati i futbollit”, tha Sanchez në konferencën e sotme për shtyp.

Sakaq, në kryeqytetin spanjoll, Madrid, do të lehtësohen disa masa të tjera të izolimit, pasi numri i rasteve me koronavirus është në rënie.

Autoritetet njoftuan se taracat e bareve dhe restoraneve në kryeqytet, do të rihapen, ndërsa do të lejohen edhe grumbullimet deri në 10 persona./Opinion.al

Pas