Aktualitet

Kundër shembjes por asnjëherë me Aleancën, Bujar Asqeriu tregon arsyen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:19 - 23/05/20 |
el ida

Aktori, Bujar Asqeriu, u shpreh se as kryetrafikanti i Meksikës, ‘El Chapo’ nuk u sulmua me aq policë sa Teatri, teksa shtoi se priste reflektim nga qeveria për shembjen e godinës.

Asqeriu theksoi po ashtu se nuk ka qenë kurrë pjesë e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit pasi ata trokisnin në dyert e partive.

” Unë s’kam qenë asnjëherë me Aleancën. Kisha mendim tjetër. Mendimi im ishte që ishim skalion artistik. Nuk kisha pse t’i bija derën e partisë politike, këta i binin partive.

Por përderisa shkonin në parti, çfarë do të thotë kjo. Ne duhet të zgjonim artistët, rininë, qytetarët. Më pas kur i thërriste Presidenti, i thoja ore shkuat, po, po mua pse s’më njoftuat. Unë s’mund të bëhesha protagonist dhe të luftoja në mullinjtë e errës.

Metodat e vjetra përça dhe sundo vijojnë. Teatri nuk është pronë partie, por e kombit. Nuk bëhet me grushta Teatri. Teatrin e mbron Fatos Lubonja, Aurel Plasari, Maks Velo. Prisja që qeveria t’i vinte gishtin kokës. Po bën atë ndërhyrje barbare, as El Chapo, kryetrafikanti i Meksikës nuk u sulmua me aq policë. ”- tha Asqeriu për News24./Opinion.al

Pas