Aktualitet

Kryeministri Rama takohet me Sekretarin amerikan të Shtetit sot në Bruksel


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:38 - 13/06/21 |
Opi Nion

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken do të takohet sot në orën 5:30 me kryeministrin Edi Rama në Bruksel. Lajmin e ka bërë të ditur Departamenti Amerikan i Shtetit.

“Blinken shoqëron Presidentin Biden gjatë udhëtimit në Cornwall, Mbretëria e Bashkuar, Bruksel, Belgjikë, Gjenevë dhe Zvicër.

Në orën 5:30 pasdite Sekretari Blinken takohet me Kryeministrin shqiptar Edi Rama, në Bruksel, Belgjikë”, thuhet në njoftimin e Departamentit Amerikan të Shtetit./Opinion.al

Pas