Bota

Kroaci/Shqiptari nga Hasi shpërndan bukë falas për të prekurit nga tërmeti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:00 - 29/12/20 |
Doriana Çepunaj

Pas tërmetit të fuqishëm që goditi këtë të martë Kroacinë, ka nisur dhe shpërndarja e ndihmave të para për personat e prekur. Në rrjetet sociale po shpërndahen disa foto, ku shihet se si një kosovar nga Hasi ka nisur të shpërndajë bukë falas, për të pastrehët me qëllim përballimin e situatës. Alban Morina është pronari i një furre buke në zonat e prekura nga tërmeti.

Kujtojmë se një tërmet me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter goditi sot Kroacinë. Lëkundjet u ndjenë në të gjithë Kroacinë, por edhe në Serbi dhe Bosnjë dhe Hercegovinë. /Opinion.al

 

Pas