Rajoni

Kosovë, 2 viktima dhe 1,009 raste me koronavirus


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:52 - 12/08/21 |
Opi Nion

Një numër i lartë i rasteve të reja me Covid është shënuar këtë të enjte në Kosovë, ndërkohë që po qarkullon varianti “Delta”.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njofton se janë regjistruar 1,009 raste me koronavirus, pas testimit të 6,784  mostrave.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19, 2 persona. Viktimat janë nga Suhareka dhe Vitia.

Po ashtu bëhet me dije se janë shëruar 82 qytetarë.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i të infektuarve me Covid ka shkuar në 112,653 në Kosovë mes të cilëve kanë humbur jetën 2,276 qytetarë./Opinion.al

Pas