Aktualitet

Zjarret/ Shpërthejnë 10 mina të Luftës II Botërore në Dropull


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:24 - 12/08/21 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Dropull të Gjirokastrës.

Sipas news 24, 10 mina të Luftës së Dytë Botërore kanë shpërthyer nga zjarri.

Zjarrfikësit e Gjirokastrës, Dropullit dhe Libohovës kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje, duke bërë të mundur neutralizimin e flakëve dhe largimin e rrezikut.

Fatmirësisht, nuk ka më rrezik për banesat në fshatin Radat të Dropullit në Gjirokastër./Opinion.al

Pas