Rajoni

Kosovë/ 19 raste të reja dhe asnjë viktimë nga koronavirusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:28 - 01/06/21 |
Opi Nion

Vijon të mbetet e qëndrueshme situata e pandemisë Covid-19 në Kosovë.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik në Kosovë në 24 orët e fundit nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi ndërsa nga testimi i 2733 mostrave kanë rezultuar 19 raste pozitive.

Pas bilancit të sotëm, numri total i rasteve pozitive është 107 410 dhe 2243 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orve të fundit, janë shëruar edhe 177 pacientë, kurse numri i rasteve aktive është 2043./Opinion.al

Pas