Aktualitet

Koronavirusi shkakton një tjetër viktimë në radhët e bluzave të bardha


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:21 - 11/03/21 |
Opi Nion

Koronavirusi ka shkaktuar një tjetër viktimë në radhët e bluzave të bardha. Mësohet se është ndarë nga jeta pas infektimit me COVID-19, mjeku Mehmet Demrozi, neurolog i spitalit të Kavajës. Lajmi është bërë i ditur nga kolegu Drin Bardhi përmes një postimi në rrjetet sociale.

Mjeku 73-vjeçar ishte i intubuar prej ditësh dhe fatkeqësisht nuk ka arritur ta mposhtë virusin vdekjeprurës, që i ka shkaktuar vdekjen.

Demrozi pavarësisht se ishte në pension ju përgjigj thirrjes për ndihmë në këtë situatë të vështirë të pandemisë./Opinion.al

Pas