Aktualitet

Koronavirusi, rritet numri i të infektuarve në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:20 - 06/05/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 12 rastet e reja me koronavirus, duke e çuar në total numrin e të infektuarve në 832.

Shpërndarja e këtyre rasteve: 3 në Fier, 3 në Krujë, 3 në Kamëz, 2 në Shkodër, 1 në Tiranë.

Aktualisht në Shqipëri janë shëruar 595 persona dhe vazhdojnë të jenë aktivë aktivë 206 persona.

COVID-19 – Statistika (6 Maj 2020)

Teste të kryera                    9531

Raste pozitive                     832

Raste të shëruara               595

Raste Aktive                        206

Humbje jete                        31 (Qarku Tiranë 18, Durrës 6, Fier 3, Vlorë 1, Shkodër 2, Kukës 1)

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive është si vijon:

Tiranë                   98

Krujë                     69

Shkodër                16

Kamëz                  6

Kurbin                  4

Elbasan                3

Fier                       3

Mirditë                 2

Berat                     2

Durrës                  1

Korçë                    1

Lezhë                    1

Pas