Politikë

Koronavirusi/ Rama del në terren, kritikon ashpër të moshuarën


               Publikuar në : 12:37 - 25/03/20 |
Opi Nion

Pas thirrjeve të shumta të bëra nga rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama ka dalë në terren për të monitoruar zbatimin e masave për parandalimin e përhapjes së koronairusit.

Kryeministri Rama ishte i shoqeruarar nga kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliut. Por, teksa po ecte në rrugë, Rama ka kritikuar me tone të ashpra një të moshuar që kishte dalë nga shtëpia.

Në vendin tonë, janë regjistruar 146 persona të infektuar me koronavirus, 5 persona kanë humbur jetën dhe 17 të tjerë janë shëruara.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:

 • Tiranë 83 qytetarë
  • Durrës 9 qytetarë
  • Lushnje 4 qytetarë
  • Elbasan 3 qytetarë
  • Fier 14 qytetarë
  • Rrogozhinë 2 qytetarë
  • Kavajë 4 qytetarë
  • Korcë 11 qytetarë
  • Vlorë 5 qytetarë
  • Shkodër 3 qytetarë
  • Lezhe 4 qytetarë
  • Berat 1 qytetarë
  • Has 2 qytetarë
  • Krujë 1 qytetar/ Opinion.al

Pas