Aktualitet

Covid-19/ Infektohet infermierja e sanitarja, patën kontakt me…


               Publikuar në : 12:59 - 25/03/20 |
Opi Nion

Lezha është në listën e qyteteve që është prekur nga koronavirusi. Pas rastit të infermieres së prekur me koronavirus, mësohet se është infektuar një tjetër infermiere dhe një sanitare në Lezhë.

Infermierja e Urgjencës dhe sanitarja kanë patur kontakt me rastin e publikur dje.

Deri më tani në Shqipëri janë konfirmuar 146 persona të infektuar me koronavirus, 5 persona kanë humbur jetën dhe 17 të tjerë janë shëruara./ Opinion.al

Pas