Politikë

Këshilli i Sigurisë bën bashkë “virtualisht” Ramën, Metën dhe Bashën


               Publikuar në : 13:11 - 25/03/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme po zhvillohet mbledhje e e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, ku në fokus do të jetë situata e krijuar nga koronavirusi.

Ndërkohë, kryeministri  Edi Rama disa foto nga mbledhja online, ku shihet lideri opozitar Lulzim Basha, Presidentit Ilir Meta apo dhe ministrave të Shëndetësisë, të Brendshëm, Drejtësisë, Infrastrukturës dhe Energjisë apo dhe kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi s dhe Arben Ahmetaj, i mandatuar për administrimin e situatës në Shqipëri me COVID-19.

Këshillit të Sigurisë Kombëtare u mblodh me kërkesë të Presidentit Ilir Meta, por politikanët nuk patën mundësi të “shtrëngonin duart” me njëri-tjetrin./Opinion.al

Pas