Bota

Koronavirusi/ Mbi 300 viktima në 24 orët e fundit në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:42 - 10/03/21 |
Opi Nion

Pandemia COVID-19 vijon të përhapet me ritme të shpejta në Itali, duke shkaktuar viktima dhe dëme të mëdha ekonomike.

Në 24 orët e fundit, autoritetet italiane bëjnë me dije se kanë humbur jetën 332 persona nga COVID-19, ndërsa janë konfirmuar 22409 raste të reja nga 345336 teste të kryera.

Numri i të infektuarve me COVID-19 në Itali në total është 487074, nga të cilat 461365 janë në izolim në shtëpi, 22882 janë të shtruar në spital për kurim./ Opinion.al

Pas