Rajoni

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, humbin jetën 16 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:41 - 10/03/21 |
Opi Nion

16 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut në 24 orët e fundit.

Po në harkun kohor të 24 orëve, janë shënuar dhe 913 raste të reja me COVID-19, nga 3 707 testime të kryera. Sot janë regjistruar 351 pacientë të shëruar nga COVID-19.

Numri i përgjithshëm i personave të infektuar me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut që nga fillimi i pandemisë  është 109 262, numri i pacientëve të shëruar është 96 173, ndërsa numri i vdekjeve është 3 244, ndërsa numri i rasteve aktive është 9 845./ Opinion.al

Pas