Te Fundit

‘Patoku’, Cali: Fola në telefon me Tahirin, më preu në besë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:40 - 08/09/15 |
b.f

TIRANË- Dalin para Gjykatës së Lartë, Armando Prenga dhe anëtarët e familjes Cali që u përfshinë në një konflikt të armatosur pak ditë më parë për shfrytëzimin e lagunës së Patokut. I pari që mbërriti në gjykatë ishte Gjergj Cali, një nga drejtuesit e bizneseve “Cali” në Kurbin. Ai u la në “arrest me burg”.

Duke dalë nga gjykata, me pranga dhe i shoqëruar me polic, Cali tha për gazetarët: “Mua më lanë në burg se kam sulmuar shtetin”, i pyetur nëse ngjarja ndodhi brenda në komisariatin e Laçit, u përgjigj: Pyesni Sajmir Tahirin.

Ndërkohë burime brenda gjykatës thanë se Cali ka deklaruar në seancë se kishte telefonuar drejtues të lartë të policë, natën kur ndodhi ngjarja dhe madje edhe ministrin Sajmir Tahiri që sipas tij e kishte siguruar se gjithçka do të shkonte OK. Më tej ai ka thënë se “policia e shtetit i ka prerë në besë pasi janë qëlluar me armë nga një njeri i veshur me pushtet brenda në komisariat”.

Gjykata e Lartë po vijon seancat për personat e tjerë të përfshirë në këtë ngjarje: Armando Prenga, Anton Leka, Gazmir Jushi Nikoll e Gjok Cali.

Trupi gjykues drejtohet nga Mirela Fana, ndërsa anëtarë janë Artan Broci, Edmond Islamaj, Artan Zeneli dhe Tom Ndreca.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas