Kryesore

Komisioni i Rithemelimit i la 5 janarin datë për largim, Basha:Nuk na plas për…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:25 - 23/12/21 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pasi Komisioni i Rithemelimit i la si datë të fundit për tu larguar nga posti 5 janarin.

Në një dalje për mediat Basha është shprehur se ata e kanë mendjen te karriget, sipas tij PD i ka marrë vendimet e veta dhe do iu qëndrojë atyre.

Kreu i PD u shpreh se “nuk na plas për karriget e atyre që paskan qenë këtu”.

“Se kam mendjen te karriget, e kanë vetën ata që kanë qenë në këtë betejë vetëm për karriget. PD i ka marrë vendimet e veta dhe do t’i qëndrojë atyre. Kuvendi i 18 dhjetorit është jo vetëm ndarje me të shkuara, por edhe përqafimi me të ardhmen. Nuk na plas për karriget e atyre që paskan qenë këtu”-tha Basha. /Opinion.al

Pas