Emisionet

Opinion/ Merren vesh rrogat e 680 mijë vetëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:06 - 23/12/21 |
Opi Nion

Është diskutuar të mërkurën (22 dhjetor) në emisionin “Opinion”, mbi temën “Merren vesh rrogat e 680 mijë vetëve”.

“Opinion” është fokusuar te skandali i pagave, pas qarkullimit  në Whats’App të një liste me të dhënat e qytetarëve, ku bëhej me dije rroga e tyre, ID dhe pozicioni i punës të muajit janar të vitit 2021.

Të ftuar në studio për të folur për këtë temë kanë qenë :

  1. Besart Kadia,
  2. Ylli Manjani,
  3. Mentor Kikia,
  4. Neritan Sejamini,
  5. Aleksandra Bogdani,
  6. Eugen Beci,
  7. Gentian Progni

Lidhje direkte:

  1. Blendi Salaj

Në pjesën e tretë të “Opinion” është transmetuar nje reportazh për Kampionatin e Skive, të organizuar nga Federata e Skive të Shqipërisë , në Itali. Bëhet fjalë për një garë ndërkombëtare  ku kanë marrë pjesë skiatorë shqiptarë dhe të huaj. Është hera e parë që ky kampionat organizohet sipas standateve ndërkombëtare të sportit të skive.

 

 

 

 

Pas