Life Style

Kjo është sixhadja më e shtrenjtë në historinë e njerëzimit, sa kushton


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:18 - 11/11/20 |
Opi Nion

Kjo që shihni në foto është sixhadja më e shtrenjtë në historinë e njerëzimi. Ajo është shitur për 33.7 milionë dollarë  në një prej ankandeve në New York.

Blerësi i sixhades 360 vjeçare nuk ka preferuar që identiteti i tij të bëhet publik.

Ajo është dizenjuar me gjethe në formë drapëri e zbukuruar me hardhi dhe detaje floreale, ndërsa është realizuar me tekniken e “vazos”. / Opinion.al

Pas