Aktualitet

Kim uron Begajn: Mezi presim të punojmë si aleatë të NATO-sBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:08 - 24/07/22 |
Opi Nion

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka uruar Bajram Begajn për marrjen e detyrës së Presidentit të ri të Shqipërisë.

Në një status në “Twitter” Kim shkruan se mezi pret të punojë me Presidentin Begaj për thellimin e partneritetit të qëndrueshëm SHBA-Shqipëri, forcimin e demokracisë së Shqipërisë dhe mbrojtjen e paqes.

“Urime Bajram Begajt për betimin si President i ri i Shqipërisë. Mezi presim të punojmë me Presidentin Begaj për thellimin e partneritetit të qëndrueshëm SHBA-Shqipëri, forcimin e demokracisë së Shqipërisë dhe mbrojtjen e paqes dhe sigurisë si aleatë të NATO-s. #krahperkrah”-shkruan Kim./Opinion.al

Pas