Politikë

Sekretari i PD për Emigracionin: Rama ka pushtet më shumë se Ramiz AliaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:35 - 24/07/22 |
Opi Nion

PD ka reaguar pas marrjes së detyrës të Bajram Begajt si president i ri i Shqipërisë.

Sekretari për Emigracionin dhe Diasporën, Indrit Hoxha, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”  tha se tashmë kryeministri Rama ka më shumë pushtet sesa kishte dikur Ramiz Alia.

Më tej, ai tha se Rama ka marrë kontrollin e plotë të këshillave bashkiakë, bashkive të vendit, parlamentit dhe së fundmi presidencës.

“Tashme zyrtarisht Edi Rama ka me shume kontroll dhe pushtet sesa kishte Ramiz Alia diktatori fundit i Shqiperise. #shqiperianerrezik

Rama kontrollon sot totalisht keshillat bashkiakë, bashkite e vendit, parlamentin dhe presidencen #mosthuajçmeduhetmua”, shkruan Hoxha.

Pas