Bota

 Kim Jong-un rishfaqet në publik me cigare në dorë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:23 - 26/08/20 |
Opi Nion

Lideri i Koresë së Veriut ka vendosur t’u japë fund spekulimeve mbi gjendjen e tij shëndetësore dhe është shfaqur në një mbledhje të emergjencave qeveritare për Covid -19.

Në mesin e lajmeve mbi gjendjen e tij shëndetësore dhe delegimin e disa pushteteve tek e motra për të shkarkuar stresin e qeverisjes, lideri ka drejtuar të martën mbledhjen për vlerësimin e situatës epidemike të shkaktuar nga korornavirusi,

Diktatori që shfaqet me cigare në dorë në një foto të shpërndarë nga agjencia Kcna, ka gjetur difekte dhe mangësi në përgjigjen e vendit ndaj koronavirusit dhe u ka kërkuar funskionarëve t’i korrigjojnë në mënyrë urgjente.

Më pas Kim është përqendruar tek përgatitjet që duhen marrë për limitimin e dëmeve nga tajfuni Bavi, që pritet të godasë Korenë e Veriut të enjten në mëngjes./Opinion.al

Pas