Bota

Khamenei: Vuajtjet e popullit afgan janë shkaktuar nga SHBA, ujk i uritur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:24 - 28/08/21 |
Opi Nion

Të gjitha vuajtjet dhe vdekjet e njerëzve afganë janë shkaktuar nga SHBA. Kështu tha Udhëheqësi Suprem iranian, Ali Khamenei, i cili e krahasoi politikën e Uashingtonit me atë të një “ujku të uritur që nganjëherë bëhet një dhelpër dinake”.

Khamenei foli gjatë takimit me Presidentin Ebrahim Raisi dhe anëtarët e administratës së re. “SHBA në Afganistan ka rritur prodhimin e drogës, nuk i ka ndihmuar njerëzit”, tha ai./Opinion.al

Pas