Kronikë

Kërkohej nga drejtësia italiane, 39-vjeçari arrestohet në Vlorë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:05 - 13/01/21 |
Opi Nion

Një 39-vjeçar është arrestuar nga Policia e Vlorës pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjykata e Leçes në Itali. Mësohet se në pranga ka rënë P. N., banues në Dukat të Vlorës. 39-vjeçari

ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Leçes, i ka caktuar urdhër-arresti për veprat penale “Organizatë kriminale” dhe “Trafikim i lëndëve narkotike”, për të cilat maksimumi i dënimit është 20 vite./ Opinion.al

Pas