-U tha në Opinion

Kasmi: Po befasohemi me energjinë e demokratëve në takimet e Berishës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:32 - 11/10/21 |
Opi Nion

Kryeredaktori i gazetës “Rilindja Demokratike” Bledi Kasmi duke komentuar zhvillimet e fundit në PD, tha se ka qënë i befasuar nga energjia që Berisha ka zgjuar tek demokratët. Në një lidhje në emisionin “Opinion”, Kasmi tha se Berisha ka një pjesë të elektoratit të PD.

“Berisha ka një pjesë të elektoratit të PD dhe gjithë shqiptarëve. Nuk ka se si të mendohet që kjo është diçka që i shkakton dëm. Basha nuk ka bërë lëvizje drejt bazës, Berisha e ka ngritur bazën, gjë që ka qenë shumë e vështirë pas 3 humbjeve rresht. Po befasohemi me energjinë e demokratëve që marrin pjesë në këto takime. Kudo thuhet që synojmë një PD më të hapur dhe më të madhe”, tha Kasmi./Opinion.al

 

Pas