Te Fundit

Kapet italiani, transferoi 1 mld lekë për 3 ditëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:42 - 13/10/15 |
b.f

TIRANË- Një shtetas italian është arrestuar nga policia për transferta të dyshimta në shuma të mëdha. Ka ende pak të dhëna nga policia për aktivitetin e tij por ajo që dihet është se italiani Stefano Bottura kishte arritur të transferonte brenda 3 ditëve jashtë Shqipërisë mbi 1 miliard lekë. 43 vjeçari ishte shpallur në kërkim nga Interpol Roma pasi ishte dënuar nga drejtësia italiane për mashtrim.

Italiani u ndalua në shoqërinë e një tjetër shtetasi italian, të dënuar më parë për trafik droge në Spanjë dhe një 23-vjeçari nga Fieri që akuzohet për moskallëzim krimi. Shtetasve italianë iu gjetën 60 karta bankare, dokumenta në lidhje me transaksione të kryera, fatura, kontrata pune, deklarime tatimore, etj.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas